مرد پارسی | مجله مردان ایرانی

بهترین پیتزا فروشی های جهان

بهترین پیتزا فروشی‌های جهان

آیا دوست دارید به یک متخصص بین‌المللی پیتزا تبدیل شوید؟ قطعاً دوست دارید.

دنیل یانگ در کتاب جدید خودش به نام Where to eat Pizza از بین هزاران پیتزا فروشی محبوب در جهان، بهترین‌ها را یافته و علاوه بر این به شما می‌گوید کدام پیتزای منو را انتخاب کنید. با ما همراه شوید تا ۱۰ پیتزا فروشی برتر جهان را به شما معرفی کنیم:

۱۰– PIZZERIA GINO SORBILLO
10
یکی از محدود پیتزافروشی‌های ناپل که گزینه بدون گلوتن هم دارد. این پیتزا فروشی ارزان و لذیذ است. اگر از ناپل رد شدید به آن سری بزنید.

www.sorbillo.it

۹– SAPORÈ
9
همان‌طور که در تصویر مشخص است، این پیتزافروشی شباهتی به آنچه تا به حال تجربه کرده­اید ندارد. پیتزا دبل کرانچ و aria di pane (تصویر بالا) گوشه‌ای از منوی خلاقانه این پیتزافروشی ورونایی مدرن است. فراموش نکنید که قبل از رفتن به آنجا میزتان را رزرو کنید.

www.saporeverona.it

۸– LA GATTA MANGIONA
8
در گوشه‌ای از یک خیابان خلوت در مونت ورده  و به دور از حضور حتی یک توریست این پیتزافروشی با تم گربه‌ای قرار دارد. پیتزای آن یک شاهکار رومی است!

www.lagattamangiona.com

۷– BÆST
7
بهترین پیتزای دنیا؟ در کپنهاگ؟ بله، باورش دشوار است، ولی آن‌ها ژامبون و پنیرشان را خودشان در مغازه درست می‌کنند (فراموش نکنید که تور لبنیات سازی را امتحان کنید) و گزینه بدون گلوتن هم دارد. پیتزای موتزارلا، به لوت، سیب زمینی و گل گندم آبی آن را امتحان کنید.

www.baest.dk

۶– BRÁZ
6
برزیل به خاطر پیتزایش مشهور نیست. ولی در BRAZ سائو پائولو می‌توانید انتظار یک پیتزای باریک و خوشمزه با بی‌نهایت گزینه برای تاپینگ را داشته باشید. پیتزای caipirinhas را از دست ندهید.

www.brazpizzaria.com.br

۵– UNA PIZZA NAPOLETANA
5
یک پیتزافروشی گران با شش نوع پیتزای مختلف و نان کلفت و جویدنی. از آنجایی که فقط یکی از پیتزاها، آن هم فقط شنبه‌ها گوشت دارد، این پیتزافروشی برای گیاه­خوارها عالی است. معروف‌ترین پیتزای آن Filetti (گوجه گیلاسی تازه، بدون سس) است.

www.unapizza.com

۴– PAULIE GEE’S
4
یک پیتزافروشی عالی در بروکلین نیویورک. PAULIE GEE’S پیتزای سبک ناپلی را در تنور مخصوص چوبی درست می‌کند. محیطی دنج و روستایی با نیمکت‌های روستایی دارد. یکی از انتخاب-های غیرعادی Greenpointer  است، که نوعی سبزی به نام منداب را با آب لیمو مخلوط می‌کند. گزینه دیگر Spectacle است. به شدت پر سس است و روی آن هم بیکن و پیاز حلقه شده قرار دارد.

www.pauliegee.com

۳– PIZZERIA LOLA
3
پیتزای هیزمی با طعم کره‌ای. کشور کره؟ بله، پیتزای هیزمی کره‌ای بسیار لذیذ است. آن‌ها رزرواسیون قبول نمی‌کنند پس منتظر یک صف طولانی باشید.

www.pizzerialola.com

۲– FRANK PEPE PIZZERIA NAPOLETANA
2
محلی‌ها آن را به اسم Pepe می‌شناسند و در سال ۱۹۲۵ افتتاح شده است. این  پیتزافروشی یکی از قدیمی‌ترین پیتزافروشی‌های آمریکا است و توسط یک مهاجر ایتالیایی تأسیس شده و تحت تأثیر غذای دریایی کنتیکت قرار گرفته است. شاید تنها پیتزافروشی دنیا باشد که پای حلزون سرو می­کند.

www.pepespizzeria.com

۱– SPACCA NAPOLI PIZZERIA
1
این پیتزافروشی محبوب شهر شیکاگو پیتزا را به سبک ناپلی با نانی نازک و در تنوری هیزمی و با تاپینگ­های سنتی ناپل ارائه می‌کند. پیتزای قرمز با گوجه‌های سن مارزانو و سس، یا پیتزای سفید با پنیر و سبزیجات عالی است.

www.spaccanapolipizzeria.com

خب این هم لیست پیتزافروشی‌های برتر دنیا. احتمالاً دنیل فرصت نکرده تا پیتزافروشی‌های ایران را هم امتحان کند، وگرنه قطعاً در رده بندی رتبه خوبی داشتیم.

نظر دهید

بزرگترین مجله مردان ایرانی
بهترین های زندگی مردان را در ایمیل خود دریافت کنید
اطلاعات شما محرمانه است