مرد پارسی | مجله مردان ایرانی
کت تک (بلیزر)

کت تک (بلیزر) – ۰ تا ۱۰۰ تیپ مردانه – قسمت ۱۱

کت تک (بلیزر)

بعد از مقاله قبلی که راجع به کاپشن چرم بود، امروز می‌خواهیم درباره آیتمی رسمی‌تر و از جنس کتان صحبت بکنیم؛ منظورمان بلیزر است یا همان کت تک. بسیاری از هنرپیشه‌های جوان و خوش استیل معمولاً یک بلیزر اسلیم و تیره را با شلوار جین می‌پوشند.  این استایلی است که هر مردی می‌تواند به راحتی آن را ست کند. بلیزر سایر آیتم‌های ست شما را جلا می‌دهد و به عنوان آیتم مرکزی به خوبی ایفای نقش می‌کند. یک سری قوانین اولیه وجود دارد که باید از آن‌ها مطلع باشید.

مشکل همیشگی که وقتی نام کت تک آورده می‌شود، بروز می‌کند این است که “آیا آن‌ها با کت معمولی (کت شلوار) فرق می‌کنند؟” و معمولاً به دنبال آن پرسیده می‌شود … “آیا می‌توانم کت کت‌شلوارم را تنها بپوشم؟”. پاسخ این سؤالات ساده است؛ تنها تفاوت بین کت کت‌شلوار و کت تک، شلواری است که با آن‌ها ست می‌شود. می‌توانید کت کت‌شلوارتان را با تی‌شرت و شلوار جین بپوشید. به خودتان سخت نگیرید!

کت تک رسمی و کت تک اسپرت

خب، کمی دروغ گفتیم! یک نکته ظریف وجود دارد و آن تفاوت بین کت‌های رسمی‌تر و کت‌های اسپرت است. کت تک  رسمی شانه‌های محکم‌تری دارد و از پارچه‌ای رسمی‌تر دوخته می‌شود؛ به بدنتان چسبیده و یک ظاهر اسلیم ایجاد می‌کند.

این نوع کت تک برای ایجاد ظاهر رسمی عالی است در حالی که کت تک اسپرت برای تیپ‌های کژوال مناسب تر هستند، می توانید آستین‌ها را بالا بزنید و آن‌ها را با شلوار جین ست کنید.

در نهایت همه چیز بستگی به استایل شخصیتان دارد. کت تکهای رسمی ­تر این خوبی را دارند که با پوشیدن آن­ها فارغ از اینکه چه چیز دیگری پوشیده­ اید خیلی سریع یک ظاهر اسمارت و رسمی پیدا می­کنید.

کت تک با انواع مختلف پارچه‌ها دوخته می‌شود، از پشم گرفته تا توئید (پشم و نخ راه راه)  هر پارچه‌ای ظاهر مخصوص به خود را ایجاد می‌کند. همیشه طبیعت بلیزرها را به یاد داشته باشید. برای نهار در هوای خنک پاییز یک کت تک طوسی توئید را با پیراهن راه راه و شلوار جین ست کنید. برای شام می‌توانید بلیزر سورمه‌ای کتان را با پیراهن سفید و شلوار کتان کرم بپوشید.

چگونه بپوشیم

و باز هم راه‌های امتحان شده برای پوشیدن بلیزر:

  • یک کت تک  مشکی فیت برای خودتان بخرید و آن را با جین تیره و تی‌شرت مورد علاقه‌تان بپوشید. می‌توانید از تی‌شرت آستین بلند راه راه هم استفاده کنید. بلیزر مشکی را با هر چیزی می‌شود پوشید! خیلی سخت است که اشتباه کنید.
  • بلیزر سورمه‌ای اسمارت را با شلوار کتان خاکی و یک پیراهن یقه آبی و کالج قهوه‌ای بپوشید. می‌توانید از دستمال جیبی آبی یا کراوات راه راه آبی قهوه‌ای هم استفاده کنید.
  • برای یک تیپ اسمارت کژوال بلیزر خنثی را با شلوار جین ست کنید و زیر آن هم تی‌شرت یا پلیور بپوشید. پلیور طرح­دار می‌تواند خیلی جذاب باشد.
  • برای آن دسته از شما که چند شلوار رنگی دارید (یا حداقل یک جین سفید!)، آن‌ها را هم با بلیزر امتحان کنید. از بلیزر به عنوان پس‌زمینه استفاده کنید و به شلوارها اجازه خودنمایی بدهید. فقط مطمئن شوید که بلیزر خنثی است یا با رنگ شلوار هماهنگی دارد. نمی‌خواهید بالاتنه و پایین‌تنه بی‌ربط به هم باشند.
  • و در نهایت، برای تابستان از بلیزر رسمی کتان بر روی یک تی‌شرت سفید استفاده کنید و همراه آن‌ها شلوار کتان بپوشید. کار را با یک کالج خوش‌رنگ تکمیل کنید.

نظر دهید

بزرگترین مجله مردان ایرانی
بهترین های زندگی مردان را در ایمیل خود دریافت کنید
اطلاعات شما محرمانه است