مرد پارسی | مجله مردان ایرانی
پیراهن مردانه اسپرت

پیراهن مردانه اسپرت – ۰ تا ۱۰۰ تیپ مردانه – قسمت ۹ 

پیراهن مردانه اسپرت

همان‌طور که متوجه شدید پیراهن‌های بسیار متنوع‌تری از آنچه در مقاله قبلی برایتان توضیح دادیم وجود دارند. ولی داستان به حدی گسترده بود که امکان گنجاندن آن در مطلب قبلی وجود نداشت. همچنین پیش زمینه‌هایی راجع به هر کدام از آن‌ها وجود دارد که بد نیست ابتدا با آن‌ها آشنا شویم. می کهبواهیم به سراغ پیراهن مردانه اسپرت برویم.

به جز پیراهن‌های رنگی معمولی؛ انواع دیگر پیراهن‌ها مانند نمونه‌های راه راه، شطرنجی و چهارخانه وجود دارند که گروه پیراهن مردانه اسپرت را تشکیل می دهند. همگی عالی هستند ولی تمرکز ما در این بخش روی پیراهن راه راه و چهارخانه است. بهتر است قبل از اینکه دویدن را یاد بگیریم، راه رفتنمان را کامل کنیم!

بیشتر افراد تازه کار فکر می‌کنند پیراهن راه راه برای بیرون رفتن است و پیراهن چهارخانه مخصوص آخر هفته‌های ریلکس. این موضوع از دیدگاه خیلی پایه‌ای درست است، ولی چه کسی گفته است این قوانین قابل شکستن نیستند؟ پیراهن چهارخانه با یک کراوات شیک و ژاکت برای بیرون رفتن شبانه با دوستان یک جایگزین مناسب به جای پیراهن راه راه است. به طور مشابه، پیراهن چروک خورده‌ی راه راه بر روی تی‌شرت سفید و شلوار جین هم جای پیراهن چهارخانه را به خوبی پر می‌کند. باز هم مانند همه چیز در مد مسئله مهم لایه‌بندی و اینکه چه چیزهای را با هم ست می‌کنید است.

خرید

همانطور که گفتیم  نکته کلیدی در هنگام خریدن این پیراهن‌ها به یاد داشتن آیتم­هاییست که می‌خواهید آن­ها را با هم جفت کنید. به عنوان یک قانون سر انگشتی، پیراهن‌های راه راه و و چهارخانه را با لباس‌هایی که طرح مشابهی دارند نپوشید. البته اگر اندازه طرح‌ها با هم متفاوت باشد این کار اشکالی ندارد، مثلاً ترکیب راه راه بزرگ و کوچک یا دو پارچه شطرنجی با اندازه متفاوت پذیرفته است. به این فکر کنید که اگر کسی برای مدت طولانی به شما نگاه کند دچار سرگیجه نشود!

یک ایده خوب استفاده از آیتم‌های بدون طرح برای تکمیل کردن ست است. مثلاً می‌توانید راه راه و چهارخانه تند را با شلوار جین طوسی یا مشکی بپوشید؛ این کار به پیراهن مردانه اسپرت اجازه خودنمایی بیشتری می‌دهد. می‌توانید برعکس عمل کنید و همان‌طور که گفته شد روی پیراهن یک بافتنی یا ژاکت بپوشید و آن را مرکز توجه قرار دهید.

وقتی حرف از پیراهن‌های راه راه ضروری می‌شود، یک تی‌شرت رنگی (آبی، صورتی یا طوسی) با راه راه سفید درشت (نه خیلی پهن) و یک پیراهن سفید با راه راه باریک مشکی بهترین انتخاب‌ها هستند. برای چهارخانه، به سلیقه خودتان رجوع کنید، فقط توجه کنید که با سایر آیتم‌های کمدتان ضدیت نداشته باشد. در کل پیراهن‌های چهارخانه آبی، قرمز، سبز و بنفش عالی هستند. در ضمن می‌توانید از رنگ‌های مخصوص هر فصل هم استفاده کنید.

چگونه بپوشیم

و مانند همیشه چند راه امتحان شده برای پوشیدن پیراهن‌های راه راه و چهارخانه:

  • یراهن آبی/صورتی با راه راه پهن سفید با شلوار کتان یا شلوار جین تیره سنگ‌شور و کالج قهوه‌ای یک تیپ عالی بهاری است.
  • پیراهن آبی چهارخانه با کراوات بافتنی مشکی و ژیله سورمه‌ای را با شلوار جین مشکی و بوت چلسی ترکیب کنید تا زمستان را مال خود کنید.
  • پیراهن سفید با راه راه مشکی باریک با بهترین شلوار جینتان و جلیقه طوسی. آن را با کفش اسمارت برای شب بیرون رفتن بپوشید، و برای آخر هفته‌ها هم آن‌ها را با کلاه گلف و کالج قهوه‌ای ست کنید.
  • پیراهن چهارخانه با کراوات تک رنگ و یک ژاکت یا بافتنی یقه هفت. با هر شلواری که دوست دارید آن را بپوشید و همیشه خوب به نظر خواهید رسید.

خوب حالا آماده‌اید. چند تا از این پیراهن‌ها را بخرید و کمدتان را گسترش دهید. راه‌های مختلف پوشیدن آن‌ها را امتحان کنید و در تیپ‌های اسپرت روزانه‌تان برای آن‌ها هم سهمی قائل شوید. پوشیدن این پیراهن‌ها راهی عالی برای کمی خوش استیل‌تر بودن از دیگران است؛ و اینکه نشان دهید بلد هستید به جز پیراهن همیشگی سفید یا آبی تیپ دیگری هم بزنید.

نظر دهید

بزرگترین مجله مردان ایرانی
بهترین های زندگی مردان را در ایمیل خود دریافت کنید
اطلاعات شما محرمانه است