مرد پارسی | مجله مردان ایرانی
بافتنی مردانه

بافتنی مردانه و ژاکت – ۰ تا ۱۰۰ تیپ مردانه – قسمت ۷  

بافتنی مردانه

بعد از پلیور نوبت به برادر بزرگ‌تر آن یعنی  ژاکت و به طور کلی بافتنی‌های ضخیم‌تر می‌رسد. بافتنی مردانه  می‌تواند ظاهر شما را دگرگون کند و در زمستان به شما کمک کند تا در عین خوش استیل بودن، حسابی گرم بمانید.

نسل جدید ژاکت‌ها برش اسلیم دارند و خیلی خوب فیت بدن می‌ایستند و اصلاً مانند ژاکت پدربزرگتان به نظر نمی‌رسند؛ آن‌ها مکملی عالی برای پیراهن‌های راه راه و چهارخانه هستند.

بر خلاف دشواری لایه‌بندی با لباس‌های نازک‌تر و لزوم اطمینان از اینکه همه چیز درست در جای خودش قرار گرفته است، کافیست یک بافتنی کرم را روی پیراهنتان بپوشید تا تمام روز شما را گرم نگه دارد؛ در ضمن با این کار خودتان را از سایر افراد که فکر می‌کنند در زمستان فقط باید لباس مشکی بپوشند متمایز می‌کنید. همچنین می‌توانید برای شب‌های سرد از یک بافتنی یقه هفت بر روی پیراهن و کراوات استفاده کنید.

ژاکت‌ها را می‌توانید با جنس نازک مانند کشمیر یا کتان و یا جنس‌های کلفت‌تر مانند پشم پیدا کنید. ژاکت‌های ضخیم یک انتخاب عالی به عنوان لایه رویی هستند و یک جایگزین باحال برای اورکتتان به شمار می‌روند. روی بلیزر هم عالی می‌شوند.

با تمام این حرف‌ها پیشنهاد می‌کنیم چند ژاکت استاندارد نازک‌تر بخرید تا تمام سال بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. آن‌ها را می‌توانید با هر چیزی بپوشید و وقتی با پیراهن و بلیزر لایه‌بندی شوند عالی به نظر می‌رسند. فقط به خاطر داشته باشید که اگر از مدل‌های اسلیم جدید استفاده می‌کنید، لایه‌های زیرین نیز باید با آن هماهنگ باشند تا ژاکت چروک نخورد.

چگونه بپوشیم

و باز هم چندین راه اثبات شده برای پوشیدن ژاکت:

  • یک ژاکت مشکی را با پیراهن دنیم (جین) و شلوار جین ست کنید. سپس یک کراوات بافتنی با رنگ هماهنگ با آن‌ها را اضافه کنید. مدل مشکی را با هر چیزی می‌توانید بپوشید.
  • سر کار ژاکت همرنگ با کت شلوارتان بپوشید. انگار که کت شلوار ۳ تکه پوشیده‌اید: تمام نشانه‌های قدرت بدون مشکلات اضافی مربوط به آن.
  • و برای آخر هفته‌هایی که خیلی حال ندارید می‌توانید ژاکت سورمه‌ای را بر روی یک تی‌شرت یقه هفت پوشیده و آن را با شلوار جین یا کتان ست کنید.

 

ایده‌های الهام بخش از بافتنی­ های ساده

بافتنی­ های ساده مردانه

 

ایده‌های الهام بخش از بافتنی ­های طرح­دار

بافتنی ­های طرح­دار مردانه

 

 

 

ایده‌های الهام بخش از ژاکت ها با برش خاص
ژاکت های خاص مردانه

 

ایده‌های الهام بخش از ژاکت های اسمارت

ژاکت های اسمارت مردانه

چند تا از این بافتنی‌ها و ژاکت‌ها بخرید و به یاد داشته باشید که هر چه بافتنی ساده‌تر باشد جای بیشتری برای بازی با طرح و الگوی لایه‌های زیرین باقی می‌ماند.

در مقابل، اگر یک ژاکت طرح­دار را برداشتید حتماً از پیراهن و کراوات ساده استفاده کنید و به آن اجازه دهید که خودنمایی کند. به دنبال رنگ‌های سورمه‌ای، طوسی باشید و وقتی هوا گرم‌تر شد به سراغ رنگ‌های شتری و کرم بروید؛ مطمئن باشید که تیپتان عالی خواهد بود.

نظر دهید

بزرگترین مجله مردان ایرانی
بهترین های زندگی مردان را در ایمیل خود دریافت کنید
اطلاعات شما محرمانه است