مرد پارسی | مجله مردان ایرانی
پلیور مردانه

پلیور مردانه – ۰ تا ۱۰۰ تیپ مردانه – قسمت ۶   

پلیور مردانه

امروز می‌خواهیم راجع به یکی از مهم‌ترین آیتم‌های مردانه یعنی پلیور صحبت کنیم.

پلیورها به دو دلیل توصیه می‌شوند. اول، در بیشتر  فصل‌های سال قابل استفاده هستند و دوم اینکه که فارغ از اندازه و فرم بدنی شما به راحتی می‌توانند با سایر آیتم‌های کمدتان ترکیب شوند و به آن‌ها ظاهری رسمی‌تر یا غیررسمی‌تر بدهند، و به طور کلی شما را خوش استیل‌تر کنند.

در مورد پلیور گزینه‌های فراوانی برای انتخاب دارید. جنس آن‌ها از کتان تا پشم و پارچه کشمیری را در بر می‌گیرد، و بافت آن‌ها در ضخامت‌ها و طرح‌های گوناگون عرضه می‌شود. برای سادگی و چون این مقالات بیشتر برای تازه‌کارها در نظر گرفته شده است، فقط راجع به پلیورهای معمولی آستین بلند صحبت می‌کنیم؛ ژاکت‌ها، و یقه اسکی بعدها مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

انواع پلیور

پلیورهای مورد نظر ما به صورت یقه هفت و یقه گرد هستند. انتخاب این مورد به سلیقه شخصی بستگی دارد، ولی اگر مردی با فک پهن هستید، مدل یقه هفت فضای بیشتری زیر گردن در اختیارتان قرار می‌دهد و توجه کم‌تری را به سمت چانه جلب می‌کند. پلیورهای یقه گرد برای پوشیدن تنها یا به همراه پیراهن عالی هستند، ولی اگر می‌خواهید کرواتتان را نمایش دهید یا ظاهر لایه‌بندی شده را ایجاد کنید، پلیور یقه هفت گزینه بهتری است و مقدار بیشتری از لایه‌های زیرین را به نمایش می‌گذارد.

به طور مشابه وقتی نوبت به رنگ‌ها می‌رسد، سلیقه شخصی بسیار اهمیت پیدا می‌کند و باید رنگ آیتم‌های دیگر موجود در کمدتان را به خاطر داشته باشید، چون معمولاً پلیورها را به همراه آن‌ها استفاده خواهید کرد. توصیه می‌کنیم که یک پلیور یقه گرد مشکی برای مناسبت‌های نیمه رسمی داشته باشید تا آن را به همراه پیراهن و کروات بپوشید، و یک پلیور سورمه‌ای یا طوسی هم با هر مدل یقه‌ای داشته باشید تا هر تیپی که دلتان خواست را با آن ست کنید. در فصول گرم‌تر می‌توانید از رنگ‌های آبی روشن، صورتی، زرد و سبز هم استفاده کنید چون در آفتاب تند بهتر به نظر می‌رسند.

ایده‌هایی  برای چگونه پوشیدن پلیور

مانند همیشه این هم چندین راه آزموده شده برای پوشیدن پلیورها:

  • یک پلیور یقه هفت خنثی مشکی، طوسی، سرمه‌ای یا قهوه‌ای را با یک پیراهن رنگی جیغ در زیرش بپوشید. به دنبال رنگ‌هایی مثل بنفش، قرمز و سبز باشید. سپس آن‌ها را با شلوار جین تیره و کفش مورد علاقه تان ست کنید.
  • برای اواخر زمستان و اوایل بهار یک پلیور از پلیورهای رنگی مانند آبی روشن، سبز، بنفش و قرمز به همراه پیراهن خنثی استفاده کنید. اگر خواستید فراتر بروید از رنگ‌های مکمل مانند پیراهن آبی تیره و پلیور آبی روشن، پیراهن قرمز و پلیور سرخابی استفاده کنید. سپس آن‌ها را با آیتم مورد علاقه ما در بهار یعنی شلوار کتان یا جین سفید، بژ یا طوسی کم‌رنگ ست کنید. کالج قهوه‌ای بپوشید تا انتهای تیپ بهاری را زده باشید.
  • برای تیپ رسمی اما ریلکس، از پلیور طوسی یقه گرد همراه یک پیراهن سفید استفاده کنید. آن‌ها را با شلوار کتانی زغالی یا شلوار جین تیره و کالج قهوه‌ای بپوشید یا یک تیپ اسمارت عصرگاهی داشته باشید. همچنین سعی کنید با رنگ‌های خنثی برای پلیورتان بازی کنید و از طرح‌های مختلف پیراهن هم استفاده کنید. به پیراهن‌های چهارخانه، راه راه و رنگ‌های تند فکر کنید. برای شب‌های سردتر کت تک سورمه‌ای یا خاکستری را فراموش نکنید.

تصاویر الهام بخش پلیور یقه گرد

پلیور یقه گرد

تصاویر الهام بخش پلیور یقه هفت

پلیور یقه هفت

صحبت پایانی

دوستان خوشتیپ من حالا با یک آیتم مهم دیگر که باید در کمد داشته باشید آشنا شدید. آن‌ها یکی از پرکاربردترین لباس‌ها هستند و در روزهایی که خیلی حال فکر کردن ندارید بسیار به کارتان می‌آیند. خودتان امتحان کنید!

نظر دهید

بزرگترین مجله مردان ایرانی
بهترین های زندگی مردان را در ایمیل خود دریافت کنید
اطلاعات شما محرمانه است