مرد پارسی | مجله مردان ایرانی
کاپشن چرم

کاپشن چرم – ۰ تا ۱۰۰ تیپ مردانه – قسمت ۱۰

کاپشن چرم

همه ما می‌دانیم که کاپشن چرم چقدر باحال است. پوشیدن آن نوعی حس طغیانگری را دل مردها زنده می‌کند و ما را به یاد مارلون براندو، جیمز دین و اخیراً هم زک ارفون می‌اندازد.

با این وجود، امکان اشتباه در پوشیدن آن‌ها همچنان وجود دارد و مهم‌ترین نکته باز هم فیت بودن کاپشن است. سعی کنید اسلیم باشند و خطوطی صاف و هماهنگ با بدنتان را نمایش دهند. کاپشن‌های چرم جدید خیلی خوش‌طرح هستند و ظاهر نفوذناپذیری دارند که بسیار جذاب است.

پیشنهاد می‌کنیم یک سایز کوچک‌تر از آنچه همیشه می‌پوشید را امتحان کنید و ببینید چگونه به به نظر می‌رسد. مطمئن شوید که به جای آویزان بودن، شانه‌هایتان را محکم گرفته باشد و طول آن تا کمرتان قرار بگیرد  و آستین‌هایش هم بیش از حد بلند نباشند، چون خیاط هم نمی‌تواند آن را درست کند.

مدلهای کاپشن چرم

کاپشن‌ چرم ۳ مدل اصلی دارد: مدل فتیگ (Fatigue؛ که دو جیب روی سینه دارد و گاهی روی شانه‌هایش هم جای درجه است)، موتورسواری (کمترین جزئیات را داد، فقط دو جیب در طرفین) و مدل خلبانی (که آستین­ها و قسمت پایینی آن خز دار است).

انتخاب رنگ هم خیلی اهمیت دارد. معمولاً همه رنگ مشکی را انتخاب می‌کنند، ولی گزینه‌های دیگری هم وجود دارد که بد نیست به آن‌ها هم توجه کنید. قطعاً رنگ مشکی بهترین انتخاب برای یک ظاهر کلاسیک‌تر است و خیلی سریع باحال بودن شما را نشان خواهد داد، ولی حالا که رنگ‌های شکلاتی و قهوه‌ای روشن و حتی کرم هم به راحتی در دسترس هستند، چرا آن‌ها را امتحان نمی‌کنید؟

رنگ قهوه‌ای همیشه انتخاب غیررسمی‌تری از مشکی بوده و تقریباً با هر رنگ دیگری قابل ست کردن است، و همچنین به شما کمک کند که خیلی سریع خود را از جماعت جدا کنید.

نکته دیگری که باید در ذهن داشته باشید این است که نیازی نیست همیشه به کاپشن چرمتان به عنوان آیتمی که باید در هوای  باز تنتان باشد نگاه کنید. چون کاپشنی را انتخاب کرده­اید که برش اسلیم دارد، می‌توانید وقتی به رستوران یا کافه می‌روید هم آن را درنیاورید؛ به چشم کت تک یا بلیزر به آن نگاه کنید.

چگونه بپوشیم

باز هم رسیدیم به بخش راه‌های آزموده شده پوشیدن و این بار نوبت کاپشن چرم است.

  • شلوار جین مورد علاقه‌تان را بردارید (لطفاً تیره باشد!) و آن را با یک پیراهن سفید شیک و کراوات مشکی باریک ست کنید. روی آن کاپشن چرم خلبانی مشکی بپوشید و کفش سفید اسپرتتان را هم به پا کنید تا یکی از شیک‌ترین تیپ‌های کژوال را زده باشید.
  • به همراه یک کاپشن چرم قهوه‌ای تیره فتیگ، یک جین کمی گشادتر پوشیده و در زیر هم یک تی شرت طرح دار مشکی یا سفید به تن کنید. برای کفش، هم می‌توانید ونس بپوشید و هم کتانی کانورس. عینک ویفر و کلاه بافتنی طوسی این تیپ را برای آخر هفته‌هایی که خسته هستید عالی می‌کند.
  • کاپشن چرم را با پیراهن‌های راه راه یا چهارخانه هم امتحان کنید. شلوار جین مشکی یا خاکستری را با پیراهن چهارخانه آبی یا قرمز و کاپشن مشکی ترکیب کنید.
  • تیپ “بالا رسمی/پایین کژوال” را برعکس کنید. شلوار پارچه­ ای طوسی یا سورمه‌ای را که تا به حال فقط سر کار پوشیده‌اید با یک تی‌شرت خنثی و مکمل، کفش مردانه هشترک زرشکی و کاپشن چرم قهوه‌ای تیره موتورسواری ست کنید تا به واژه “اسمارت-کژوال” معنای جدیدی بخشیده باشید.

 

ایده‌های الهام‌بخش از کاپشن چرم

تیپ کاپشن چرم

ولی واقعاً چه چیزی هست که نشود آن را با کاپشن چرم پوشید؟ این آیتم هیچ وقت از مد نمی‌افتد. می‌توانید همیشه آن را با آیتم‌هایی که می‌آیند و می‌روند ست کنید و لذت ببرید.

کاپشن چرمی جاودانه است، پس یکی برای خودتان بخرید.

نظر دهید

بزرگترین مجله مردان ایرانی
بهترین های زندگی مردان را در ایمیل خود دریافت کنید
اطلاعات شما محرمانه است