مرد پارسی | مجله مردان ایرانی
پیراهن مردانه

پیراهن مردانه – ۰ تا ۱۰۰ تیپ مردانه – قسمت ۸ 

پیراهن مردانه

وقت آن رسیده به سراغ آیتمی برویم که تعداد دکمه‌هایش بیشتر از قبلی‌ها باشد! و آن چیزی نیست جز پیراهن مردانه!

می‌خواهیم راجع به پیراهن صحبت کنیم، ولی با رویکرد کژوال­تر. پیراهن نیز از آن دسته آیتم‌های ضروریست که باید در کمد هر مردی وجود داشته باشد. آن‌ها بسیار بسیار پرکاربرد هستند و با هر تیپی ست می‌شوند.

ابتدا، یادآوری می‌کنیم که باید پیراهن‌های گشادتان را فراموش کنید. چون چروک و پلیسه جایی در تیپ کژوال ندارند.

منظورمان پیراهن مردانه معمولی است که در هر بوتیک و فروشگاه درست حسابی مردانه‌ای پیدا می‌شود. ممکن است همچنان حالت رسمی را داشته باشند و حتی کیفیتشان خیلی عالی و از جنس پارچه آکسفورد باشند، ولی معمولاً ارزان‌تر هستند و به خوبی به عنوان آیتم اصلی و یا گزینه لایه‌بندی در تیپ‌های کژوال مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خرید

این پیراهن‌ها را در رنگ‌های استاندارد مانند آبی، سفید و صورتی و …. بخرید. خیلی آسان است که مانند ۹۰ درصد جمعیت همیشه تی‌شرت بپوشید، ولی تنها یک مرد خوش استیل است که پیراهن مردانه شیک می‌پوشد و سپس با سایر آیتم‌ها یک تیپ کژوال خوب ست می‌کند.

هر مردی باید دو پیراهن مردانه معروف آستین بلند سفید و آبی روشن را در کمد خود داشته باشد، تا هر وقت که خواست بتواند به سراغ آن‌ها برود. آن‌ها رنگ‌های بسیار پرکاربردی هستند و تقریباً با همه چیز به خوبی ست می‌شوند. چه در خانه ریلکس کرده باشید و چه بیرون باشید، پیراهن مردانه به عنوان لباس کژوال، راه عالی برای متمایز کردن خود از دیگران است، که همیشه با تی‌شرت و شلوار جین بیرون می‌آیند.

کلید موفقیت، جزئیات و اینکه پیراهن مردانه را با چه چیزی ست می‌کنید است. قطعاً پوشیدن آن‌ها به همراه شلوار کت‌شلوارتان همان چیزی است که سعی می‌کنیم از آن فرار کنیم! اگر با پیراهن راحت نیستید سعی کنید دکمه بالایی را باز بگذارید و آستین‌ها را بالا بزنید. این کار خیلی سریع پیراهن را ریلکس­تر می‌کند و احتمالاً شما هم همین احساس را خواهید داشت.

راهنمای تازه‌کاران برای پوشیدن پیراهن مردانه

باز هم رسیدیم به راه‌های آزموده شده و مطمئن برای پوشیدن پیراهن:

  • برای یک ظاهر کژوال ساده، پیراهن سفید خود را بردارید و آن را با شلوار جین تیره و کفش اسپرت سفیدتان ست کنید. آستین‌ها را بالا بزنید و دکمه بالا را باز بگذارید. اگر می‌خواهید فراتر بروید شلوار کتان بپوشید و یا از کراوات باریک استفاده کنید. می‌توانید شب‌ها از بلیزر برای رسمی‌تر کردن این تیپ استفاده کنید.
  •  ماه‌های سرد سال زمان لایه‌بندی است. سعی کنید از پیراهن مردانه به عنوان لایه‌ی پایه جدیدتان استفاده کنید. متمایز باشید و پیراهن آبی را با شلوار کتان خاکستری، یک پلیور طوسی و بلیزر سورمه‌ای و کالج قهوه‌ای ست کنید. اگر ماجراجو هستید پیراهن سفید را با شلوار مشکی امتحان کنید و یک کراوات راه راه مشکی قرمز نیز به آن اضافه کنید. اگر خواستید تیپ را کمی غیر رسمی‌تر کنید از کمربند و کفش سفید استفاده کنید. همچنین می‌توانید یک سویشرت مشکی نازک هم بپوشید.
  • پیراهن مردانه را در تابستان هم فراموش نکنید. آن‌ها را به عنوان اورکت تابستانی در نظر بگیرید و دنبال پارچه‌های نازک مانند لینن (کنفی) بگردید. پیراهن سفید را روی یک تی‌شرت رنگی جیغ بپوشید.
  • لازم نیست تی­شرت­های گرافیکی را نیز فراموش کنید. برای آن‌هایی که می‌خواهند تمایز را بیشتر کنند، شلوار جین خاکستری اسلیم، چکمه سربازی مشکی، تی‌شرت سفید گرافیکی و در نهایت یک پیراهن مشکی روی آن عالی است. یک تیپ تک رنگ عالی که چاشنی طرح هم به آن اضافه شده است. دوباره آستین‌ها را بالا بزنید، از دستبند چرمی یا آهنی استفاده کنید و یک دکمه دیگر را هم باز بگذارید تا تصویر روی تی‌شرتتان بهتر نمایش داده شود.

نظر دهید

بزرگترین مجله مردان ایرانی
بهترین های زندگی مردان را در ایمیل خود دریافت کنید
اطلاعات شما محرمانه است