مرد پارسی | مجله مردان ایرانی
جلیقه مردانه

جلیقه مردانه – ۰ تا ۱۰۰ تیپ مردانه – قسمت ۱۲

جلیقه مردانه

یکی از آیتم‌هایی که معمولاً به آن بی‌توجهی می‌شود جلیقه مردانه است. بسیاری از مردان خوش استیل مثل جاستین تیمبرلیک، تام فورد و پل نیومن به خوبی از آن استفاده کرده‌اند. در این مقاله می‌خواهیم روی جلیقه تمرکز کنیم.

جلیقه‌ها از هر نظر عالی هستند. برخلاف آن چه بیشتر افراد تصور می‌کنند، بسیار پرکاربرد هستند و همیشه می‌توانند یک حس بی‌همتا از پیچیدگی را به ظاهر شما اضافه کنند. هیچ چیز توان برابری با قدرت مردی که کت‌شلوار ۳ تکه پوشیده است را ندارد (به آل‌پاچینو فکر کنید در فیلم‌های پدرخوانده). هیچ تکه لباسی نمی تواند مانند جلیقه “رسمی” را از “کژوال” متمایز کند.

مانند همیشه مهم‌ترین نکته فیت بودن آن است. مطمئن شوید که سوراخ دست‌ها به اندازه کافی گشاد هستند و می‌توانید به راحتی در آن‌ها حرکت کنید و خود جلیقه نیز بیش از حد تنگ نباشد. در ضمن هیچ گاه لباس های گشادترتان مانند پیراهن و تی­شرت­های گشاد را همراه جلیقه نپوشید چون در شانه‌ها و کمر حالت مواج ایجاد می‌کند و به طور کلی نامرتب به نظر می‌رسد.

وقتی صحبت از استایل و جنس پارچه می‌شود، هم‌اکنون تنوع فراوانی در مورد جلیقه‌ها وجود دارد. می‌توانید آن‌ها را با جنس توئید و جناغی برای ماه‌های سرد و با جنس کتان برای تابستان خریداری کنید. می‌توانید آنها را در رنگ‌های خنثی، شاد و حتی چهارخانه و شطرنجی بیابید. در نهایت انتخاب شما بستگی به سلیقه شخصی و اینکه از پوشیدن جلیقه چه هدفی داشته باشید برمی‌گردد. برای کارایی بیشتر با رنگ‌های خنثی مانند طوسی، مشکی و سورمه‌ای شروع کنید که به راحتی هم با سایر آیتم‌های کمدتان ست می‌شوند و پس از آن به سراغ رنگ‌ها و طرح‌ها بروید؛ در این هنگام به خاطر داشته باشید که سایر آیتم‌ها را ساده و خنثی نگه دارید تا چشم از آیتم اصلی یعنی جلیقه منحرف نشود.

راه‌هایی برای پوشیدن جلیقه

این هم راه‌هایی امتحان شده برای پوشیدن جلیقه مردانه:

  • یک راه آسان برای استفاده از جلیقه جفت کردن آن با آیتم‌های دیگری است که به خوبی آن‌ها را می‌شناسید و با آن‌ها راحت هستید. شلوار جین تیره و تی‌شرت طرح­دار خنثی مورد علاقه‌تان را به همراه یک جلیقه رسمی کتان مشکی بپوشید. این ست را با یک کفش کانورس ساق کوتاه و کلاه شاپو مشکی ترکیب کنید تا کار تکمیل شود.
  •  شلوار کتان را فراموش نکنید. اگر شلوارتان تیره است، مثلاً سورمه‌ای یا مشکی، از یک پیراهن سفید با راه راه مشکی یا قهوه‌ای و یک جلیقه طوسی روشن استفاده کنید. اگر شلوار کتان معروف بژ یا شتری دارید، آن را با یک جلیقه مشکی ست کنید.
  • شلوار جین تیره، یک پیراهن چهارخانه اسلیم فیت و اسمارت به رنگ قرمز، آبی یا صورتی و یک جلیقه طوسی، ترکیبی رؤیایی را تشکیل می‌دهند. کلاه گلف خاکستری، کالج قهوه‌ای یا سورمه‌ای و یا  بوت چلسی مشکی را هم به آن اضافه کنید و لذت ببرید.
  • در نهایت، برای مناسبت‌های رسمی کت‌شلوار سه تکه را بدون کت بپوشید. آن را با یک پیراهن ساده سفید، مشکی یا صورتی و یک کراوات راه راه رنگی و کفش هشترک مشکی ست کنید تا راهی جدید برای پوشیدن کت‌شلوار را به بقیه نشان بدهید.

سخن نهایی

راجع به دکمه‌ها باید گفت که برخی مدل‌ها دارای یقه خیلی باز هستند و لازم است که تمام دکمه‌ها بسته شود؛ ولی برای مدل‌های استاندارد ۵-دکمه می‌توانید برای راحتی حرکت، دکمه‌های بالا و پایین را باز بگذارید و یا برای ایجاد یک ظاهر کژوال هیچ یک از آن‌ها را نبندید. سریع برای خودتان یک جلیقه خوب بخرید و وقت را بیش از این هدر ندهید.

نظر دهید

بزرگترین مجله مردان ایرانی
بهترین های زندگی مردان را در ایمیل خود دریافت کنید
اطلاعات شما محرمانه است