مرد پارسی | مجله مردان ایرانی
لباس فیت

لباس فیت – ۰ تا ۱۰۰ تیپ مردانه – قسمت ۱

لباس فیت

با مهم شدن مد مردان و برابری آن با مد خانم‌ها، برای بسیاری از ما خیلی راحت است تا عقب بمانیم و یا ندانیم که از کجا شروع کنیم. همچنین آسان است تا بخواهید به همان چیزهای که می دانید قانع باشید یا اینکه هر چیزی را که هم اکنون به عنوان مد روز مطرح است بخرید، به این امید که بهترین انتخاب را کرده باشید. اولین قدم این است که یاد بگیرید لباس فیت و متناسب چیست.

بیشتر اوقات مردها عادت‌های بدی را که کسب کرده‌اند ادامه می‌دهند و آن‌ها در تمام خریدهایشان اجرا می‌کنند … ولی این دقیقاً همان جایی است که ما وارد می‌شویم! اگر تازه به استایل و فشن علاقه‌مند شده‌اید و یا حتی اگر یک حرفه‌ای هستید، به شما یاد خواهیم داد که وقتی صحبت از دنیای فشن مردان می‌شود کار را از کجا شروع کنید و یک کمد لباس متنوع برای هر مناسبتی درست کنید، بدون اینکه خطاهایی که اکثر افراد مرتکب می‌شوند را تکرار کنید.
همه ما آن مرد را می‌شناسیم. همانی که به نظر می‌رسد لباس‌های پدرش را پوشیده است. یا مردی که لباس‌هایش در ماشین لباس شویی آب رفته‌اند؛ چون فقط مردهای هیکل گنده نیستند که این مشکل را دارند، حتی پسرهای لاغر هم از “سندروم شلوار جین چسبان” رنج می‌برند.

تعریف لباس فیت

حالا چطور می‌توانید تشخیص دهید که لباس‌هایتان اندازه شما هستند یا نه؟ این‌ها نشانه‌هایی هستند که باید در لباس‌هایتان به دنبال آن‌ها بگردید:
• پیراهن‌ها
کشیدگی در اطراف دکمه‌ها یا سینه، موج برداشتن پارچه در طرفین و کمر (باید یک خط راست را از زیر بغل تا پایین ببینید)، آستین‌ها باید از مچتان بگذرند و تا نقطه شروع شستتان را بپوشانند.

شلوار جین (اندازه کمر)

پیدا کردن یک جین فیت واقعاً کار سختی است. سلیقه شخصی و فرم بدنی در آن خیلی تأثیر می‌گذارد. خیلی از افراد مدل‌های تنگ‌تر را ترجیح می‌دهند، زیرا این بخشی از تیپشان است، درحالی‌که بقیه یک شلوار راحت را می‌پسندند. با تمام این حرف‌ها اندازه کمر شما باید همیشه درست باشد و شلوار باید بی نقص و فقط با اندکی فضای اضافه دور کمر شما بایستد (تا بتوانید آن را راحت بپوشید و درآورید)، و باید فقط به چند سوراخ ابتدایی کمربندتان احتیاج داشته باشید.
می‌توانید از سایزهای بزرگ‌تر استفاده کنید تا ظاهر گشادتری را نمایش دهید، ولی هیچ گاه نباید فراتر از یک سایز بالاتر بروید، زیرا مجبور می‌شوید به حدی کمربند را سفت ببندید که موجب جمع شدن و تا خوردن بالای شلوار می‌شود، که اصلاً ظاهر مناسبی ندارد. اگر تازه کار هستید پیشنهاد ما یک شلوار جین راسته ساده یا اسلیم فیت است، چون خیلی کارا هستند و با کفش‌های مختلف قابل استفاده می‌باشند.

شلوار جین (طول شلوار)

راهنمایی دیگر برای پیدا کردن شلوار جین ایده آلتان راجع به طول آن است. بیشتر طراح‌ها ۳ اندازه را ارائه می‌کنند: کوتاه، معمولی و بلند. با توجه به قدتان باید انتخابی درست داشته باشید. پایین شلوار باید همیشه با یک شکستگی کوچک روی کفشتان قرار بگیرید. برای اندازه گیری، کفش‌هایتان را درآورده و طول شلوار را درست بالای پاشنه پا تنظیم کنید. حالا اگر کفش بپوشید طول شلوار به اندازه کافی بلند است که کل جورابتان را مخفی کند و با یک شکستگی کوچک و بدون جمع شدن روی کفشتان قرار بگیرد.

تی شرت ها

خطای مهم در اینجا این است که اگر دستتان را بالای سر یا به بیرون دراز کنید بیشتر از ۲.۵ سانتیمتر از شکمتان نمایان شود و یا پارچه در جاهای نامربوط (به غیر از مفاصل) جمع شده و چروک بخورد.
این‌ها فقط توصیه‌های اولیه بودند تا فعلاً برای شروع آن‌ها را رعایت کنید. در آینده به سراغ لباس‌های سایز بزرگ و استفاده از سایزهای مختلف برای خلق تیپ‌های مختلف هم می‌رویم. گاهی وقت‌ها به شلوار کمی کوتاه‌تر و یا بزرگ‌تر احتیاج دارید؛ این‌ها تکنیک‌های پیشرفته هستند که هرکدام مقاله خود را می‌طلبند.

نمونه هایی از لباس فیت

لباس فیت

نمونه‌های بالا به شما نشان می‌دهند که سایز استاندارد و لباس فیت چگونه به تن می‌نشیند. همگی آن‌ها خطوط بدن را دنبال می‌کنند و در عین حال خیلی تنگ هم نیستند، آن‌ها فیت هستند و برای بدن افراد خیاطی شده‌اند.

حرف آخر

کمد لباستان این ویژگی‌ها را ندارد؟ پیشنهاد ما برای اصلاح کردن آن ساده است، اولاً، بعد از اینکه فهمیدید برخی از لباس‌ها فیت شما نیستند، آن‌ها را بیرون بریزید! ببریدشان و تحویل یک خیریه بدهید، یا حتی یک دوست یا فردی در خیابان. مهم این است که از کمدتان خارج شوند. اگر نگاه کردن به کمد خلوت برایتان عذاب آور است، به خرید بروید، ولی این بار وقت اسلیم فیت است.
کلید همین جاست. منظور از اسلیم فیت لباسی است که فقط بدنتان را لمس کند و این شامل هر چیزی که می‌خرید می‌شود. این یعنی فارغ از سایز و شکل بدنتان و یا اینکه چه چیزی مد است، خرید شما از این به بعد این نکته را در بر خواهد داشت، که به شما اجازه حرکت و رشد می‌دهد.
این کارها را انجام بدهید و سپس به سراغ بخش‌های بعدی بروید. ما به شما یاد خواهیم داد که چگونه قدم به قدم تبدیل به مرد خوش‌تیپی شوید، که همیشه آرزویش را داشتید.

نظر دهید

بزرگترین مجله مردان ایرانی
بهترین های زندگی مردان را در ایمیل خود دریافت کنید
اطلاعات شما محرمانه است