مرد پارسی | مجله مردان ایرانی
تی‌شرت

تی‌شرت – ۰ تا ۱۰۰ تیپ مردانه – قسمت ۲

تی‌شرت

حالا که فهمیدیم چه لباسی فیت است، نوبت آن است که به سراغ لباس‌های اصلی برویم که هر مردی به آن‌ها نیاز دارد. با تی‌شرت شروع می‌کنیم چون همه به آن نیاز دارند و تا حد زیادی هم با آن آشنا هستند.

منظورمان تی‌شرت کتان است که در هر فروشگاه لباسی قابل یافتن است، و در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف ارائه می‌شود. دلیل اینکه تی­شرت­ها عالی هستند این است که همه با آن‌ها راحت هستیم و اگر به درستی استفاده شوند، می‌توانند یک ظاهر کلاسیک فوق‌العاده را ایجاد کنند. این به معنی است که می‌توانید با پوشیدن  آن‌ها به صورت تنها یا همراه با لایه‌های دیگر، اعتماد به نفس خود را بالا ببرید.

انواع تی‌شرت

یقه گرد
این نوع معروف‌ترین نوع تی‌شرت است و اکثر افراد از آن استفاده می‌کنند. آن­ها به عنوان پایه برای لایه بندی لباس‌ها عالی هستند (می‌توانید آن‌ها را همراه با پلیور، ژاکت، پیراهن و حتی تی­شرت­های دیگر بپوشید).

یقه هفت
به عنوان یک تازه‌کار سعی کنید که از نمونه های خیلی یقه باز استفاده نکنید. آن‌ها عالی هستند چون مقدار بیشتری از گردنتان را نمایش می‌دهند؛ که موجب می‌شود شما احساس راحتی بیشتری داشته باشید و ریلکس­تر هم به نظر برسید و به افرادی که چانه پهنی دارند کمک می‌کند آن را کادر کنند. تی‌شرت یقه هفت خاکستری، مشکی و سفید آیتم‌های کلاسیکی هستند که می‌توانید روی آن‌ها همیشه حساب کنید و با هر ترکیبی خوب به نظر می‌آیند.

یقه Y
این نوع  مخصوص خوشتیپ­هاست! چندین دکمه دارد که درست بالای سینه قرار می‌گیرد. برای لایه بندی بسیار کارا هستند چون می‌توان آن‌ها را با بستن دکمه‌ها و یا باز کردن آن‌ها به صورت یقه گرد و یقه هفت درآورد. می‌توانید یک تی‌شرت یقه گرد طرح دار را پوشیده و روی آن یک یقه Y روشن بپوشید.

بهترین تکنیک‌های پوشیدن تی‌شرت

بستگی به تیپ و حال شما در هر روز، می‌توانید از این تکنیک‌ها استفاده کنید. برای مثال می‌توانید تی‌شرت را زیر تکه اصلی لباستان (کت یا پیراهن راه راه) بپوشید یا می‌توانید با استفاده از یک رنگ جیغ کمی طراوت به یک ست تکرنگ و بی‌روح اضافه کنید.

این‌ها چند روش امتحان شده برای استفاده از تی‌شرت هستند:

۱. همان‌طور هم که قبلاً گفتیم یک روش خیلی خوب، پوشیدن تی‌شرت زیر آیتم اصلی است. آن را زیر یک پیراهن چهارخانه مثلاً آبی و یا قرمز بپوشید. ترکیب تی‌شرت سفید و پیراهن راه راه همیشه ایده خوبی است. شاید پیراهن راه راه را ترجیح بدهید؛ می‌توانید این تیپ ساده را با با یک جین خاکستری و کت تک آبی ست کنید و یک لایه بندی پیشرفته را اجرا کنید. در هر حال یک ست عالی دارید که تی‌شرت ساده تمامی اجزا آن را به خوبی پیوند داده است. می‌توانید دو تا سه دکمه‌ی بالای پیراهن را باز گذشته و زیر آن تی‌شرت یقه‌گرد بپوشید.

۲. از تی‌شرت یقه گرد برای رنگ دادن به لباس‌های روزمره خود استفاده کنید، به خصوص در زمستان. یک ترکیب عالی “بپوش و فکر نکن” در پاییز و زمستان شلوار جین آبی و پلیور یقه گرد مشکی است که روی یک تی‌شرت یقه گرد رنگی مثلاً قرمز، بنفش یا سبز پوشیده شده است. یا اگر حال جین را نداشتید می‌توانید از شلوار پارچه‌ای خاکی یا خاکستری روشن به همراه پلیور طوسی استفاده کنید و توجه کنید که این بار رنگ تی‌شرت یقه گرد باید آبی، صورتی یا بنفش باشد.

۳. مد می‌تواند ساده باشد! یک تی‌شرت ساده را با شلوار جین بپوشید و اگر هر دو فیت باشند یک ست عالی درست کرده‌اید. این مثال به خوبی نشان می‌دهد که فیت بودن لباس‌ها چقدر مهم است، چون اگر تی‌شرت بزرگ باشد ست افتضاح به نظر می‌رسد. می‌توانید پا را کمی فراتی گذشته و از پوتین‌های سربازی یا کت ارتشی هم در ترکیب با این تیپ استفاده کنید.

 

تی شرت مردانه

نظر دهید

بزرگترین مجله مردان ایرانی
بهترین های زندگی مردان را در ایمیل خود دریافت کنید
اطلاعات شما محرمانه است