مرد پارسی | مجله مردان ایرانی
تی‌شرت آستین بلند

تی‌شرت آستین بلند – ۰ تا ۱۰۰ تیپ مردانه – قسمت ۳

تی‌شرت آستین بلند

در ادامه مقاله قبلی درباره تی­شرت­ها و اهمیت آن‌ها در کمد مردان، می‌خواهیم  پا را فراتر بگذاریم و وارد دنیای تی‌شرت آستین بلند شویم. با شروع فصل سرما این تی­شرت­ها به سرعت جای خود را در ویترین مغازه‌ها باز می‌کنند. آن‌ها یک آیتم پایه ایده آل برای لایه بندی هستند.

همانند تی­شرت­های معمولی، این نمونه‌های آستین بلند هم در انواع مدل‌های یقه گرد، هفت و Y و در رنگ‌های مختلف عرضه می‌شوند. یکی از نمونه‌های محبوب مدل‌های  کبریتی هستند که به نظر برای پوشیدن به عنوان لایه اول طراحی شده‌اند.

اخیراً یقه Y  بسیار مد شده و بیشتر طراح‌ها به این سمت رفته‌اند و این تی­شرت­ها را نقطه عطف ست‌های خود قرار داده‌اند. این تی­شرت­ها به خوبی با انواع بافتنی‌های جلوباز و کت‌های تک ست می‌شوند.

رنگ‌های مشکی و خاکستری بسیار پرکاربرد و ضروری هستند. در کنار آن‌ها می‌توانید به سراغ تی­شرت­های آستین بلند راه راه و یا طرح­دار هم بروید. حتی می‌توانید از رنگ‌های جیغ و بدون طرح برای مجزا کردن آن از سایر لباس‌هایتان استفاده کنید.

توصیه‌های مهم

مثل همیشه این‌ها راه‌های آزموده شده برای پوشیدن تی­شرت­های آستین بلند هستند:

  • بهترین کار لایه‌بندی است و برای این کار دو راه پیش رو دارید. اولی اینکه یک تی‌شرت آبی روشن، بنفش یا زرشکی به روی یک نمونه خنثی (که حتماً می‌دانید که منظور از خنثی مشکی، سفید، طوسی و یا سورمه‌ای است) بپوشید، کافیست مدل یقه‌ها با هم متفاوت باشد (یقه باز رو باشد). یا می‌توانید تی‌شرت یقه گرد را زیر پوشیده و تی‌شرت یقه Y طرح دار را روی آن بپوشید و به آن اجازه خودنمایی بدهید. این مجموعه را با یک شلوار جین تیره سنگ‌شور، شلوار پارچه‌ای، کت، شال، دستکش، کلاه بافتنی و هر چیزی که دستتان به آن برسد می‌توانید ست کنید.
  • می‌توانید روی آن یک تی‌شرت و یا حتی پولو شرت آستین کوتاه بپوشید. تقریباً شبیه چیزی که بالا گفته شد، ولی امکان استفاده از تی­شرت­های گرافیکی برای باحال­تر کردن ست هم وجود دارد. با یک جین ریلکس­تر (منظورمان شلوار جین بگی قدیمی‌تان نیست!) و ونس ترکیب عالی می‌شود.
  •  آنها را با تی­شرت­هایی که به عنوان پایه زیر پیراهن می‌پوشید عوض کنید. یا از تی­شرت­های یقه گرد سفید و مشکی استفاده کنید و یا از رنگ‌هایی که با رنگ پیراهن هماهنگی دارند. مثلاً با پیراهن چهارخانه قرمز و مشکی از حانواده قرمز استفاده کنید و تی‌شرت زرشکی بپوشید. فقط آستین‌های پیراهن را کمی بالا بزنید تا لایه زیرین بهتر نمایش داده شود.
  •   تی‌شرت آستین بلندتان را زیر یک کت تک بپوشید. این ست با رنگ‌های خنثی و کت‌های بلند ساده و حتی ارتشی هم یک تیپ شیک را درست می‌کند. به عنوان جایگزین می‌توانید تی‌شرت آستین بلند را آیتم اصلی قرار دهید و آن را با ژیله، دستکش و یک شال زیباست کنید.

حرف آخر

زیادی خودتان را درگیر نکنید. تی‌شرت آستین بلند هم مانند تی‌شرت آستین کوتاه است و می‌توان آن را به تنهایی، زیر پیراهن یا بافتنی و کت تک پوشید. با لایه بندی بازی کنید و از لباس‌های کمدتان نهایت استفاده را ببرید.

حالا توپ در زمین شماست، یک جایگزین مناسب برای تی‌شرت آستین کوتاه دارید که می‌توانید در هوای سرد از آن استفاده کنید. آن‌ها برای انتقال از پاییز به زمستان، وقتی که احتیاج به گرمای بیشتری دارید هم عالی هستند. این تی­شرت­ها آیتم‌هایی مستقل از زمان هستند که اگر با آیتم‌های صحیح جفت شوند به شما اجازه ست کردن تیپ‌های غیر رسمی و نیمه‌رسمی جذابی را می‌دهند.

نظر دهید

بزرگترین مجله مردان ایرانی
بهترین های زندگی مردان را در ایمیل خود دریافت کنید
اطلاعات شما محرمانه است