مرد پارسی | مجله مردان ایرانی
شلوار جین

شلوار جین – ۰ تا ۱۰۰ تیپ مردانه – قسمت ۴ 

شلوار جین

انتخاب شلوار جین به شدت وابسته به سلیقه فرد می‌باشد. هر کسی استایل، طرح و اندازه مورد علاقه خودش را دارد و علاوه بر آن تنوع زیاد محصولات موجود کار را از این هم پیچیده‌تر می‌کند. ولی نگران نباشید …

شلوار جین در کمد جزو آیتم‌های ضروری به حساب می‌آید. می‌توانید از آن برای غیررسمی کردن یا رسمی کردن هر ستی استفاده کنید. این شلوارها بسیار انعطاف‌پذیر هستند و اگر به درستی مورد استفاده قرار بگیرند، تا آخر عمرتان کافیست فقط سه تا چهار شلوار خوب داشته باشید. هر چقدر بیشتر آن‌ها را بپوشید، بهتر به نظر می‌رسند و بافت آن‌ها ردی از وجود شما به خود می‌گیرد که بسیار جذاب است. اصطلاح “قالی کرمون” برازنده شلوارهای جین است. می‌توانید آن‌ها را با کمربند یا بدون آن بپوشید، می‌توانید آن‌ها را تا بزنید، می‌توانند کلی جیب داشته باشند و یا اصلاً نهبه طور کلی هر جوری که شما دوست داشته باشید  به شما خدمت خواهند کرد.

قوانین نانوشته

با این وجود یک سری قوانین اصلی وجود دارد که باید به آن‌ها بپردازیم. مطمئن شوید که شلوار جینتان فیت است. این شلوارها را در رنگ‌های طبیعی و خنثی بخرید (مشکی، خاکستری، آبی) و سعی کنید از سنگ‌شور ساده استفاده کنید.

تعادل را در مورد سوراخ، پارگی و نخ­کش­های بلند رعایت کنید؛ این مدها می‌آیند و خیلی زود هم می‌روند و از آن جایی که شما در آغاز راه هستید باید سراغ مدل‌ها و رنگ‌های کلاسیک بروید که همیشه ماندگار هستند. مدل‌هایی که نام طراح روی جیب پشتشان خورده است را دیده‌اید؟ از آن‌ها فرار کنید!

مدل‌های اصلی شلوار جین

چهار نوع اصلی شلوار جین وجود دارد که هر کدام از آن‌ها ظاهر متفاوتی را در شما ایجاد می‌کند. در سال‌های اخیر مدل‌های جدید فراوانی به بازار وارد شدند ولی این‌ها مدل‌های اصلی هستند، که مدل‌های جدید هم با تغییر در آن‌ها ایجاد می‌شود. در این مقاله روی این مدل‌های اصیل تمرکز می‌کنیم و خودتان بعدها می‌توانید با توجه به سلیقه شخصی از مدل‌های دیگر هم استفاده کنید:

بوت­ کات
 اخیراً مد به شدت از این مدل دور شده است، چون افراد بیشتر ترجیح می‌دهند همراه با چکمه از مدل‌های تنگ‌تر استفاده کنند. ولی اگر آن ظاهر را دوست ندارید و همچنان می‌خواهید چکمه بپوشید یا اگر پاهایتان هر چه به پایین می‌روند پهن‌تر می‌شوند؛ این مدلی است که می‌توانید امتحانش کنید.

ریلکس
منظور پارچه اضافی بیشتر و ظاهر بگی ­تر و کمر ول‌تر است. برای ست‌های غیررسمی‌تر و راحت‌تر همراه تی‌شرت و یا کفش ورزشی و یا برای گذاران آخر هفته در خانه همراه سویشرت کلاه‌دار مناسب است.

جذب
این مدل اسامی مختلف دیگری مانند اسلیم، لوله تفنگی و … هم دارد. برای افراد با فرم بدنی لاغر بهتر به کار می‌آید. اگر به درستی و در کنار آیتم‌های مناسب دیگر استفاده شود، تن بعضی از افراد خیلی خوب به نظر می‌رسد. اگر رویکرد “خیاطی شده” نسبت به لباس‌هایتان دارید این مدل ممکن است مخصوص شما باشد.

راسته
این مدل بهترین گزینه برای اکثر افراد است، و درست بین مدل ریلکس و جذب قرار می‌گیرد؛ به شما فضای کافی برای حرکت را می‌دهد و در عین حال از شکل و خطوط بدن شما پیروی می‌کند.

 

چه کنیم؟

لازم نیست همه این مدل‌ها را در رنگهای مختلف خریداری کنید. کاری که باید بکنید فکر کردن راجع به این است که در مورد شلوار جین چه جور آدمی هستید! اگر بیشتر ساعت کاری شلوار پارچه‌ای می‌پوشید احتمالاً شلوار جینتان را برای راحتی می‌پوشید. و اگر از آن افرادی هستید که شلوار جین را برای بیرون رفتن شبانه یا در موقعیت‌های رسمی‌تر هم می‌پوشید، به شلواری احتیاج دارید که در آن شرایط هم قابل پوشیدن باشد. توصیه ما این است که هر مردی به یک شلوار جین راسته آبی تیره عالی، یک شلوار ریلکس آبی روشن و یک شلوار راسته دیگر به رنگ خاکستری یا مشکی  احتیاج دارد، تا مقدمات را پوشش داده باشد.

وقتی به دنبال تیپ غیررسمی و راحت می‌گردید، استفاده از رنگ‌های آبی روشن و مدل‌های گشادتر به خوبی به کار می‌آیند. از طرح­دار بودن آن‌ها نترسید چون قرار است نشان دهید که راحت هستید!

در مقابل اگر به دنبال تیپ هوشمندانه‌تر و رسمی‌تر هستید، شلوار تیره‌تر گزینه عالی است. سعی کنید آن‌ها را تا جایی که امکان دارد ساده نگه دارید تا به سایر آیتم‌های لباستان اجازه خودنمایی بدهید. آن‌ها را به عنوان آیتم پایه نگاه کنید که نیازی به نگرانی در مورد آن ندارید و به شما اجازه می‌دهند با سایر آیتم‌ها برای درست کردن یک ست عالی، بازی کنید.

توصیه‌های مهم در مورد شلوار جین

باز هم مثل همیشه چند راه امتحان شده برای استفاده بهتر از شلوار جین:

  • با الهام گرفتن از مقاله تی­شرت­ها، یک شلوار جین ریلکس با رنگ آبی روشن یا نیمه روشن به همراه تی‌شرت یقه گرد یا یقه هفت در رنگ‌های سفید، طوسی یا مشکی یک تیپ ساده و غیر رسمی عالی را تشکیل می‌دهد. اگر هوا خنک بود بافتنی مورد علاقه‌تان را نیز بپوشید.
  • برای بیرون رفتن با دوستان، شلوار جین آبی تیره ساده را با پیراهن سفید و جلیقه  مشکی یا طوسی بپوشید. می‌توانید دکمه‌های جلیقه را ببندید یا آن‌ها را باز بگذارید. از بهترین کفشتان استفاده کنید. گزینه پیشنهادی ما بوت چلسی است.
  • شلوار جین خاکستری یا مشکی یک آیتم پایه عالی برای پیراهن‌های چهارخانه هستند. ترکیب شلوار جین خاکستری راسته، تی‌شرت سفید یقه هفت و پیراهن چهارخانه آبی همیشه جواب می‌دهد.

هر چه گفتیم فقط نوک کوه یخ بود! شلوار جین را با پیراهن محبوبتان، کت، بلیزر، کفش، اورکت، ژاکت، جلیقه، تی‌شرت و … آزمایش کنید و ببینید کدام ترکیب برای شما مناسب است.

نظر دهید

بزرگترین مجله مردان ایرانی
بهترین های زندگی مردان را در ایمیل خود دریافت کنید
اطلاعات شما محرمانه است